Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Motocyklowy rajd weteranów. Wspierają rodziny żołnierzy poległych na misjach

Fot. D. Grzymska

Przemierzają motocyklami całą Polskę, by upamiętnić swoich kolegów poległych na zagranicznych misjach. W tym roku po raz trzeci odbywa się Rajd Motocyklowy Weteranów.

Jego uczestnicy odwiedzili dziś cmentarz przy Poprzecznej w Olsztynie, gdzie pochowany jest kapral Grzegorz Bukowski. Pochodzący z Olsztyna żołnierz zginął w Afganistanie 12 lat temu. Kolegę wspominał kapitan Damian Jarząbek z Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Przy grobie uczestnicy rajdu spotkali się przy z rodziną kaprala Bukowskiego, gdzie zapalili znicze i zmówili modlitwę. Grzegorz Bukowski zginął 15 czerwca 2010 roku w bazie Warrior w prowincji Ghazni w Afganistanie, która została ostrzelana. Dla jego mamy, Bożeny Bukowskiej, takie spotkania są bardzo ważne.

To jest balsam na moje poranione serce. W tym roku mija 12 lat. Wczoraj też byli chłopaki, którzy byli z synem w Afganistanie. Odwiedzają mnie zawsze. Kontaktujemy się nawet jeśli są prywatnie w Olsztynie. Jest to dla mnie bardzo ważne.

00:00 / 00:00

Kapitan Damian Jarząbek z Żandarmerii Wojskowej podkreślał, że od lat wspierają rodziny kolegów, którzy zginęli.

Oprócz nas zgromadzonych w Olsztynie jest liczna grupa ponad 2 tysięcy motocyklistów, którzy odwiedzają wszystkie groby w całej Polsce. W ten sposób ich rodzinom możemy pokazać, że cały czas jesteśmy z nimi. Kontakt mamy nie tylko raz w roku, ale także na co dzień.

00:00 / 00:00

3. Rajd Motocyklowy Weteranów organizowany jest przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i zrzesza kilka tysięcy mundurowych, miłośników jednośladów z różnych jednostek.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, żołnierze, Afganistan, cmentarz, grób, weterani, misja pokojowa, polegli żołnierze, 3. Rajd Motocyklowy Weteranów, Grzegorz Bukowski
Motocykliści uczczą pamięć żołnierza poległego w Afganistanie

Uczestnicy Trzeciego Rajdu Motocyklowego Weteranów uczczą w Olsztynie pamięć żołnierza, który zginął w Afganistanie. Rajd ruszył 28 maja i potrwa do końca czerwca. W tym czasie...

Zamknij
RadioOlsztynTV