Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odroczono proces laborantów badających szczątki K.Olewnika

 

Z powodu nieobecności obrońcy jednego z oskarżonych proces laborantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oskarżonych o sfałszowanie i ukrycie dowodów ze sprawy porwania Krzysztofa Olewnika zacznie się dopiero w listopadzie.

W Sądzie Rejonowym w Elblągu stawili się oboje oskarżeni: była szefowa laboratorium kryminalistycznego Jolanta D. i biegły z zakresu medycyny sądowej Bogdan Z. To on nie wyraził zgody na rozpoczęcie procesu bez jego pełnomocnika.

Nieobecność ta jest usprawiedliwiona, gdyż obrońca złożyła wniosek o odroczenie z powodów osobistych – powiedziała sędzia Magdalena Modrzyńska z Sądu Rejonowego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Laboranci oskarżeni są fałszerstwo i niedopełnienie obowiązków. Jest to odprysk sprawy o uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika – wyjaśnia prokurator Dominika Mońko z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku:

00:00 / 00:00

Funkcjonariusze dopuścili się nieprawidłowości związanych z badaniem identyfikacyjnych DNA podczas badań sekcyjnych i posekcyjnych zwłok ofiary.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Nie udzielają też wypowiedzi mediom. Grozi im do 5 lat więzienia. Rozprawa odroczona została do 13 listopada. (stan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w DNA, Olewnik, proces, policjanci
Ponowny proces lustracyjny profesora Władysława Kordana

Pierwszy wyrok uznający profesora Kordana za kłamcę lustracyjnego uchylił Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Obrońca lustrowanego, adwokat Łukasz Chojniak, przekonywał po rozprawie, że trzeba być cierpliwym i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV