Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oddał osocze, żeby pomóc innym. Komendant policji w Nowym Mieście Lubawskim zaraził się w pracy

Komendant policji w Nowym Mieście Lubawskim

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim inspektor Jacek Drozdowski jako ozdrowieniec z koronawirusa oddał swoje osocze, które ma pomóc najciężej chorym.

2 miesiące temu komendant Drozdowski zaraził się koronawirusem. By jedną z osób, które 16 marca uczestniczyły w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem służb i przedstawicieli samorządów z powiatu. Spośród uczestników tego spotkania zakażenie SARS-Cov-2 potwierdzono potem m.in. u dyrektor miejscowego sanepidu, funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, czy wójta gminy Biskupiec Arkadiusza Dobka.

Komendant Jacek Drozdowski czas choroby spędził w szpitalnym izolatorium.

Dzięki wysiłkom lekarzy komendant wyzdrowiał i mógł wrócić do pracy. Teraz może też pomóc innym. Jego osocze, może być podane niektórym zakażonym pacjentom na Covid-19

– poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Inspektor Jacek Drozdowski w szpitalu spędził 4 tygodnie a po wyzdrowieniu zgłosił się do regionalnego centrum krwiodawstwa w Olsztynie, gdzie oddał osocze. Jak mówi zabieg jest bezbolesny.

00:00 / 00:00

Ozdrowieńcy, którzy chcą oddać osocze powinny się telefonicznie skontaktować z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie  89 526 01 56.

Autor: PAP/L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, krew, Nowe Miasto Lubawskie, komendant, koronawirus
Testy nie potwierdziły koronawirusa u funkcjonariuszy KAS, którzy przebywali na kwarantannie

Funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej w Olsztynie, którzy byli w kwarantannie po likwidacji nielegalnej przetwórni tytoniu w Mrągowie nie są chorzy na COVID-19. W izolacji pozostawało 14 celników....

Zamknij
RadioOlsztynTV