Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od rana na drogach regionu doszło do kilku wypadków. Siedem osób zostało rannych

Fot. Fotolia.com

Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. Doszło do czterech wypadków, siedem osób zostało rannych.

Kierowca i 12-letni pasażer zostali ranni w wypadku na drodze krajowej nr 65 w pobliżu wsi Gąski pod Ełkiem, gdzie zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zderzenia aut było nieprawidłowe wyprzedzanie.

– Kierujący samochodem dostawczym, podczas wyprzedzania samochodu osobowego nie upewnił się, czy pojazd jadący przed nim nie rozpoczął manewru skrętu w lewo. W efekcie uderzył w bok tego pojazdu – powiedział podkom. Tomasz Domel z oleckiej policji. Dodał, że kierowca osobówki i jadący z nim 12-letni chłopiec doznali obrażeń. Zostali przewiezieni do szpitala w Ełku. W wyniku zderzenia auto osobowe dachowało, oba pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. Po wypadku w Gąskach na tym odcinku DK 65 wprowadzono ruch wahadłowy. Jak podała olsztyńska GDDKiA, utrudnienia w ruchu zakończyły się po ponad trzech godzinach

Jedna osoba została ranna na trasie krajowej numer 57 na odcinku Bartoszyce-Biskupiec . W Tejstymach zderzyły się dwa samochody osobowe. Zablokowany jest jeden pas. Ruch odbywa się wahadłowo.

3 osoby zostały ranne w wypadku na trasie krajowej nr 65 do polsko-rosyjskiej granicy w Gołdapi. W Gąskach między Ełkiem a Oleckiem, z nieznanych jeszcze przyczyn, zderzyły się dwa osobowe auta. Ruch w miejscu wypadku przez kilka godzin odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni.

Jedna osoba została ranna w zderzeniu osobowego auta z karetką pogotowia. Do wypadku doszło na trasie wojewódzkiej nr 538 łączącej Nowe Miasto Lubawskie z Biskupcem Pomorskim. Według wstępnych ustaleń policjantów drogówki, w pobliżu Wawrowic, na zakręcie, samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w karetkę pogotowia. W ambulansie nie było pacjenta. Karetka jechała do bazy w Biskupcu Pomorskim. Do szpitala w Iławie trafiła kobieta, która prowadziła osobowe auto.

Autor: P. Karpiszen/ J. Golon/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, ambulans, droga, DK 65
O wypadku w elbląskim centrum handlowym policję powiadomiło… auto

O tym, że kierowca sportowego mercedesa spowodował wypadek, policję zawiadomiło samo auto. 20-letni kierowca jak szalony wjechał na parking jednego z centrów handlowych w Elblągu, z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV