Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek za granicę i zmienia organizację pracy

Poczta Polska. Fot. D. Grzymska

W związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek zagranicznych. Zmienia się też organizacja pracy jej placówek.

Placówki Poczty Polskiej w dni robocze będą otwarte przez 6 godzin, a w wybrane dni w godzinach od 14 do 20 lub zamiennie, przez 3 godziny w sobotę. Pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów także przez 3 godziny.

Praca placówek całodobowych zostaje skrócona – będą czynne przez 7 dni w tygodniu od 8 do 20. Nieczynne będą punkty obsługi klienta w galeriach handlowych. Przy każdym czynnym okienku będzie mogła przebywać jedna osoba. Już teraz zostały wprowadzone inne obostrzenia, m.in. strefy ochronne.

Jak czytamy w komunikacie:

respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od najbliższego poniedziałku 16 marca w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów”.

Spółka zaznaczyła, że nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury. Dodano, że Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Dla pracowników poczty zostały kupione płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki ochronne. W weekend trwa ich dystrybucja, aby środki te najpóźniej w poniedziałek trafiły do wszystkich pracowników mających kontakt z klientami.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pączki, Poczta Polska
Bliższe spotkania – 20.02.2020

Tłusty czwartek to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska, Gosia Sadowska i Robert Lesiński. Dziś tłusty czwartek, święto łasuchów. Tego dnia objadamy...

Zamknij
RadioOlsztynTV