Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Od północy Olsztyn w czerwonej strefy. Restrykcyjne zasady bezpieczeństwa w stolicy regionu

Obostrzenia dotyczą komunikacji miejskiej, gdzie zgodnie z rozporządzeniem, liczba miejsc zostanie zmniejszona do 30 procent.

Olsztyński ratusz zapewnia, że w godzinach szczytu wzmocni dodatkowymi autobusami najbardziej obciążone linie. Strażacy będą pracowali w systemie czterozmianowym, a strażnicy miejscy ponownie wesprą policję w egzekwowaniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W olsztyńskich szpitalach wydzielono także miejsca dla chorych na COVID-19 – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

00:00 / 00:00

W szpitalu miejskim został utworzony oddział internistyczny z 20 łóżkami, przeznaczony do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Dodatkowych 26 łóżek przygotowano w szpitalu pulmonologicznym i 24 w szpitalu dziecięcym. Pojedyncze łóżka są też w poliklinice oraz szpitalu uniwersyteckim. Dla medyków, którzy w obawie o zdrowie swoich bliskich nie chcą wracać do domów zorganizowano noclegi w Centrum Polsko-Niemieckim.

Na razie czynne będą placówki dla seniorów, a nad Domami Pomocy Społecznej wprowadzony zostanie specjalny nadzór – informuje Marta Bartoszewicz.

00:00 / 00:00

W tym roku Urząd Miasta w Olsztynie nie będzie współorganizować kwesty na cmentarzach. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie zamknięcia basenów. Wszystkie informacje można uzyskać pod specjalnie uruchomioną linią telefoniczną 782 55 44 79 lub na stronie internetowej www.olsztyn.eu

W województwie warmińsko-mazurskim czerwoną strefą zostały także objęte 3 powiaty: iławski, działdowski i nowomiejski.

Szkoły przechodzą na nauczanie zdalne. To efekt wprowadzenia czerwonych stref

Mieszkańcy czerwonych stref muszą się przygotować na kolejki w sklepach. Handlowcy obawiają się zwolnień

Od poniedziałku zakaz organizowania wesel w czerwonej strefie. „Sezon jeszcze się nie zaczął, a już się skończył”


Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, ratusz, urząd miasta, uwaga, pilne, obostrzenia
Śmiertelnie potrącenie rowerzysty. Droga w Rożentalu jest zablokowana

Tragiczny wypadek w Rożentalu w gminie Lubawa. Na 346 kilometrze krajowej 15 samochód osobowy potrącił rowerzystę. Mężczyzna zginął na miejscu. Droga jest zablokowana. Na miejscu pracują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV