Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dzisiaj Olsztyn otwiera miejskie żłobki i przedszkola

Dzisiaj wznowią działalność miejskie żłobki i przedszkola administrowane przez samorząd Olsztyna.

Każda placówka wprowadziła szereg obostrzeń epidemicznych, w pierwszej kolejności będą przyjmowane m.in. dzieci pracowników służby zdrowia.

Organizacja pracy będzie w obecnym reżimie sanitarnym niezwykle trudna, budzi wiele wątpliwości i obaw, zarówno u Państwa, jak i dyrektorów oraz pracowników naszych placówek

– napisał w liście skierowanym do rodziców małych dzieci prezydent Piotr Grzymowicz.

Otwieranie przedszkoli jest możliwe od 6 maja, ale władze Olsztyna wkrótce po umożliwieniu przez rząd tego rodzaju działalności zapowiedziały, że potrzebują więcej czasu, aby przygotować placówki do bezpiecznego funkcjonowania.

Każda z placówek wprowadziła własny system rozwiązań dotyczących zapobiegania COVID-19, związany m.in. z wielkością grup przedszkolnych. W pierwszej kolejności do żłobków i przedszkoli wracają dzieci pracowników służby zdrowia, policji, czy handlu.

Wiele placówek zdecydowało między innymi, że dzieci nie będą mogły przynosić z domu zabawek, w niektórych przedszkolach rodzice nie będą mogli wchodzić do budynku – dzieci będą przed wejściem odbierać pracownicy.

Wraz z uruchomieniem placówek miejskich działalność wznowi też wiele przedszkoli prywatnych. Wcześniej na ten krok zdecydowało się w Olsztynie tylko kilka placówek. Właściciele placówek prywatnych oczekują od rodziców podpisywania deklaracji, że w razie zakażenia dziecka koronawirusem zrzekają się z tego powodu wszelkich roszczeń.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

Autor: PAP/K. Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Chmielewska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, Olsztyn, opieka, maluchy, zajęcia
Ełk otwiera żłobki i przedszkola dwuetapowo. Miasto przygotowało 450 miejsc

410 w miejskich przedszkolach i 40 w żłobku – tyle miejsc mogą zaoferować placówki w Ełku po dostosowaniu ich do obowiązujących przepisów. Jak mówi prezydent Ełku...

Zamknij
RadioOlsztynTV