Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś nowy rozkład jazdy na kolei. Jest więcej połączeń z Olsztynem

 

Dziś zmienił się rozkład jazdy na kolei. Zwiększa się liczba przystanków i komfort podróżowania. W nowym rozkładzie jest 18 połączeń Olsztyna z innymi miastami kraju, z czego 8 pociągów zapewnia dojazd do Warszawy.

Liczba połączeń składami kategorii Intercity wzrosła do siedemnastu.  Wyższą kategorię otrzymał dotychczasowy pociąg TLK Kormoran. Zmieniła się również jego trasa. W dni robocze pojedzie z Olsztyna do Bielska-Białej, a w weekendy do Wisły, zatrzymując się m.in. w Działdowie.

Skład IC Skarbek, który dojeżdżał do Bielska-Białej, od dzisiaj kończy bieg w Raciborzu i również ma przystanek m.in. w Działdowie. Pociąg IC Bryza będzie kursował codziennie, co zapewni dojazd z Olsztyna do Malborka, Trójmiasta, Koszalina i Szczecina. Z kolei pociąg IC Niegocin z Giżycka do Gdyni będzie miał zmienione godziny kursowania.

Szczegóły można sprawdzić na stronach PKP.

Nowy rozkład jazdy uwzględnia też zmiany związane z przebudową linii kolejowych. Pociągi między Olsztynem a Białymstokiem kursować będą przez Szczytno i Pisz, a od maja nie dojadą do Giżycka. Wstrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Niegocin, a skład IC Mamry będzie jeździć w skróconej relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław.

Sprawdź informacje na portalpasazera.pl

fot. P. Getka

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, kolej, rozkład jazdy
150 lat temu do Olsztyna wjechał pierwszy pociąg. Kolej cały czas się rozwija

150 lat temu do Olsztyna przyjechał pierwszy pociąg. Było to możliwe dzięki zbudowanej wcześniej linii Wystruć  – Korsze – Czerwonka. Właśnie od strony Korsz kolej dotarła...

Zamknij
RadioOlsztynTV