Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obwodnica Giżycka będzie rozbudowana

Fot. D. Grzymska

To tylko niespełna trzy kilometry, a poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. W Giżycku wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził dziś (wtorek) program inwestycji dla obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59.

Wiem, że jest pilna potrzeba rozbudowy, podniesienia jej parametrów, co spowoduje, że będzie bardziej drożna, ale przede wszystkim bezpieczniejsza niż w tej chwili

– powiedział wiceminister Rafał Weber.

00:00 / 00:00

Na spotkaniu był poseł Prawa i Sprawiedliwości z Ełku Wojciech Kossakowski, który podkreślał, jak ważna jest to droga dla mieszkańców i turystów.

Wspaniały dzień dla mieszkańców Giżycka – ponad 70 mln na przebudowę ważnego odcinka DK59. Jak ważny to  jest odcinek widać dziś, kiedy nie ma jeszcze szczytu turystycznego, widzimy jak mocno jest już obłożony.

00:00 / 00:00

Senator Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Kopiczko, która przyczyniła się do zatwierdzenia tej inwestycji, zwracała uwagę na podniesienie bezpieczeństwa w tym miejscu.

Życzę wszystkim mieszkańcom i turystom, aby jak najszybciej ta inwestycja dobiegła końca, byśmy mogli bezpiecznie poruszać się po naszych drogach. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad życzę sprawnej realizacji, bez żadnych problemów.

00:00 / 00:00

Do podpisania programu doszło m.in dzięki determinacji burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza, który podkreślał, że bez wsparcia celu by nie osiągnął.

Nie stałoby się to, gdybym nie spotkał na swojej drodze życzliwych i merytorycznie nastawionych ludzi. Zacznę tu oczywiście od pana ministra Webera z którym się spotykałam wielokrotnie, panią senator Małgorzatą Kopiczko, która organizowała spotkanie i specjalne podziękowania kieruję do ministra Adamczyka, który tym resortem kieruje.

00:00 / 00:00

Półtorakilometrowy odcinek dwupasmówki połączy się z już ukończoną inwestycją, a to oznacza, że kierowcy za 4 lata zyskają prawie trzykilometrową, bezpieczną drogę. . Prace zakończą się w 2026 roku, a łączny koszt inwestycji to 70 mln złotych.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica
Tragiczny wypadek na Mazurach. Nie żyje motocyklista

Motocyklista zmarł w wyniku wypadku, do jakiego doszło wieczorem na obwodnicy Mrągowa, która jest częścią trasy krajowej numer 59. Motocyklista uderzył w latarnię. Ciężko ranny mężczyzna...

Zamknij
RadioOlsztynTV