Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O krok od tragedii. Trzylatek błąkał się po lesie

Fot. policja

Dzięki czujności świadków zaginiony 3-latek bezpiecznie trafił do swojego taty. Brak reakcji mógłby skończyć się dla niego tragicznie.

Oficer dyżurny iławskiej policji dostał zgłoszenie, że po lesie biega mały chłopiec. Zgłaszający opisał dokładny wygląd dziecka i miejsce, gdzie się znajduje. Malec uciekał, a podczas prób złapania przez dorosłych, wyrywał im się z rąk. W tym samym czasie do oficera dyżurnego zadzwonił tata 3-latka, mówiąc, że jego syn wyszedł z ośrodka wczasowego i nie wie, gdzie teraz może być. Dziecko bawiło się przed domkiem, kiedy on na chwilę poszedł do toalety. Gdy wyszedł, chłopca już nie było. Zaniepokojonemu mężczyźnie przekazano informację, gdzie dokładnie znajduje się jego syn. Dzięki reakcji świadków 3-latek cały i zdrowy wrócił do taty.

Ośrodek, z którego uciekł chłopiec, znajduje się nad jeziorem Jeziorak. Do wody prowadzi stroma skarpa. Z drugiej strony to miejsce otaczają lasy. Teren jest więc bardzo niebezpieczny dla tak małych dzieci.

Każdy sygnał zostanie sprawdzony

Policjanci proszą, aby zwracać uwagę i informować służby ratunkowe, kiedy zaniepokoi nas zachowanie innych osób lub widok dzieci pozostawionych bez opieki. Każdy sygnał w takiej sprawie przekazany pod numer alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

Całkowita odpowiedzialność i opieka nad dzieckiem spoczywa na jego opiekunie. Aby uchronić się przed wyjątkowo stresującą sytuacją, jaką jest zagubienie się, rodzice powinni uczulać ich na konieczności informowania o tym, że chce się gdzieś pójść. Nauczmy też nasze dziecko jak się nazywa i gdzie mieszka – to ułatwi szybsze dotarcie do opiekunów.

Redakcja: K. Ośko

Ratownik wodny: to nie dzieci się gubią, to rodzice gubią dzieci

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zaginiony
Tragiczny finał poszukiwań 21-latka. Ciało mężczyzny znaleziono w jeziorze

Zakończyły się poszukiwania 21-latka z gminy Biskupiec. Ciało mężczyzny zostało znalezione w jeziorze Bukowskim. Mężczyzna wyszedł z domu w sobotę i ślad po nim zaginął. Widziany...

Zamknij
RadioOlsztynTV