Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny finał poszukiwań 21-latka. Ciało mężczyzny znaleziono w jeziorze

Fot. KMP Olsztyn

Zakończyły się poszukiwania 21-latka z gminy Biskupiec. Ciało mężczyzny zostało znalezione w jeziorze Bukowskim.

Mężczyzna wyszedł z domu w sobotę i ślad po nim zaginął. Widziany był w niedzielę około godz. 1 na drodze szutrowej na trasie Czerwonka-Węgój.

Ciało 21-latka znaleźli policyjni wodniacy, we współpracy ze strażakami.

Było w jeziorze Bukowskim w osadzie Bukowa Góra niedaleko Czerwonki

– poinformował Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

W poszukiwania zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, policjantów z Biskupca, policyjnych wodniaków, strażaków ochotników z Gryźlin, Bredynek, Biskupca, Węgója, przewodników psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP w Klebarku Wielkim.

Do działań włączono także przedstawicieli z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn. W poszukiwaniach wykorzystywany był również specjalistyczny sprzęt, w tym drony. Z kolei strażacy wyposażeni w łodzie oraz skafandry przeczesywali podmokłe tereny w pobliżu miejsca, gdzie ostatnio był widziany 21-latek. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych ”FCI Canum Amicus”.

Do akcji włączyli się również nurkowie z PSP KMP w Olsztynie, żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka.

 

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Redakcja: K. Ośko / A. Niebojewska za KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zaginiony, poszukiwania
Wypadek na olsztyńskim Zatorzu. Są poszkodowani

Dwie osoby zostały ranne w wypadku w rejonie skrzyżowania ulic Żeromskiego i Sienkiewicza w Olsztynie. - Są tam utrudnienia w ruchu - ostrzega Andrzej Jurkun z...

Zamknij
RadioOlsztynTV