Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O inwestycji na Wyspie Spichrzów mówił Mariusz Domeradzki w Porannych Pytaniach

Wyspa Spichrzów na Starym Mieście w Elblągu zostanie zagospodarowana. Powstanie tam nowoczesny biurowiec. Na temat tej inwestycji w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn opowiadał Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki programowi Fabryka, do którego miasto przystąpiło. Gość Porannych Pytań ze studia w Elblągu mówi jak budowa biurowca i przekop Mierzei Wiślanej może ożywić gospodarczo Elbląg, a także w jaki sposób program Fabryka wpisuje się w nowy progami polskiego rządu Polski Ład.

Inwestycja poza pobudzeniem ekonomicznego potencjału miasta, ma przyczynić się także do rewitalizacji zdegradowanego obszaru Wyspy Spichrzów, która dawniej stanowiła gospodarcze serce Elbląga. Plan zakłada zbudowanie biurowca klasy A o powierzchni 10 tysiąca m2.

Będzie to budynek składający się z 7 brył z dwuspadowym dachem, zróżnicowanych pod względem wykończenia elewacji i wysunięcia względem rzeki.

Posłuchaj rozmowy Anety Pastuszki z Mariuszem Domeradzkim

00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Z sesji rady miasta na antenę Radia Olsztyn. Samorządowcy o nazwach ulic i piłkarskim Stomilu

Dwie olsztyńskie ulice zmienią nazwę. Obiegowa stanie się ulicą Tadeusza Mazowieckiego, a Artyleryjska - Bitwy Warszawskiej 1920 roku - taką decyzję radni Olsztyna podjęli na ostatniej...

Zamknij
RadioOlsztynTV