Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

Dzień Strażaka 2013 w Olsztynie, fot. Łukasz Węglewski

Starszy brygadier Mirosław Rutecki – nowym komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Na to stanowisko powołał go minister spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego Straży.

Starszy brygadier Mirosław Rutecki pochodzi z Działdowa. W straży pożarnej pracuje ponad 30 lat. Od lipca 2009 roku był zastępcą komendanta wojewódzkiego w Olsztynie, a przez ostatni miesiąc pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego po tym jak odwołano Jana Słupskiego.

A odwołanie Słupskiego ma związek z ujawnioną przez Radio Olsztyn aferą papierosową. W połowie sierpnia na przejściu granicznym w Bezledach, celnicy znaleźli w służbowym aucie komendanta wojewódzkiego niedozwoloną ilość alkoholu i papierosów bez akcyzy. Do kontrabandy przyznali się kierowca komendanta i zastępca naczelnika wydziału nadzoru i kontroli Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, którzy z nim podróżowali.

Jan Słupski twierdził wówczas, że nie wiedział kiedy i jak nielegalny towar znalazł się w jego samochodzie. Wtedy wojewoda warmińsko-mazurski cofnął rekomendację Janowi Słupskiemu i komendant został odwołany.

st. bryg. mgr inż. Mirosław Rutecki

Nowy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie starszy brygadier Mirosław Rutecki obejmie swoje stanowisko w najbliższy piątek, 1 listopada. (wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komendant, rutecki
Jest decyzja o odwołaniu komendanta Jana Słupskiego

Będzie nowy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, zdecydował, że odwoła ze stanowiska starszego brygadiera Jana Słupskiego. Z wnioskiem o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV