Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja o odwołaniu komendanta Jana Słupskiego

Przy mikrofonie komendant wojewódzki PSP w Olsztynie Jan Słupski. Fot. UW Olsztyn

Będzie nowy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, zdecydował, że odwoła ze stanowiska starszego brygadiera Jana Słupskiego.

Z wnioskiem o odwołanie Jana Słupskiego zwrócił się do szefa MSW komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Stało się to po tym jak wojewoda warmińsko-mazurski cofnął rekomendację Słupskiemu – poinformował Radio Olsztyn rzecznik ministra spraw wewnętrznych Paweł Majcher:

00:00 / 00:00

Po wręczeniu odwołania ruszy procedura wyboru nowego komendanta wojewódzkiego w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Sprawa ma związek z ujawnioną przez Radio Olsztyn aferą papierosową. W połowie sierpnia na przejściu granicznym w Bezledach, celnicy znaleźli w służbowym aucie komendanta wojewódzkiego niedozwoloną ilość alkoholu i papierosów bez akcyzy. Do kontrabandy przyznali się kierowca komendanta i naczelnik wydziału nadzoru i kontroli Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, którzy z nim podróżowali. Jan Słupski twierdził wówczas, że nie wiedział kiedy i jak nielegalny towar znalazł się w jego samochodzie.

Z komendantem Słupskim nie udało nam się porozmawiać. Jego rzecznik starszy kapitan Krzysztof Pardo poinformował, że od 28 września przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dodał też, że do komendy nie wpłynęła jeszcze decyzja z ministerstwa, a kiedy to się stanie stanowisko komendanta wojewódzkiego obejmie jeden z zastępców Jana Słupskiego: straszy brygadier Mirosław Rutecki, który teraz zastępuje chorego zwierzchnika albo brygadier Michał Kamieniecki. Chodzi o to żeby nie było przerwy w zarządzaniu komendą:

00:00 / 00:00

Po wręczeniu odwołania Janowi Słupskiemu, komendant główny PSP przedstawi wojewodzie warmińsko-mazurskiemu kandydatury oficerów na to stanowisko. Dopiero po rekomendacji Mariana Podziewskiego minister spraw wewnętrznych powoła nowego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Olsztynie. (gol/grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, straż, odwołanie, komendant, Słupski
Wniosek o odwołanie komendanta wojewódzkiego straży

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie odwołania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie - poinformował Radio Olsztyn rzecznik Ministra Spraw Wewnętrznych Paweł Majcher. Komendant główny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV