Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Nowy dowódca, nowe zadania. Zmiany w Wojskowym Centrum Rekrutacji

Fot. P. Getka

Zmiana szefa w Ośrodku Zamiejscowym Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie. Pełniącego obowiązki podpułkownika Tomasza Kalembę zastąpił pułkownik Artur Lichończak.

Wcześniej był m.in. dowódcą 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a ostatnio służył w centralnej jednostce Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Warszawie.

Województwo warmińsko-mazurskie to wymagający teren. To też ważne w kontekście zmian osobowych w 16. Dywizji. Warto dodać, że co dziewiąty, dziesiąty żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej pochodzi z Warmii i Mazur. Mamy tu wielki potencjał osobowy i chęć służby w Wojsku Polskim

– przyznał pułkownik Artur Lichończak.

00:00 / 00:00

Na uroczystości obecny był również szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownik Mirosław Bryś.

Mamy szeroka ofertę (…) Każdy może odnaleźć się w armii. To dobrowolna zasadnicza służba wojskowa i szkolenia specjalistyczne, a także WOT i aktywna rezerwa.

00:00 / 00:00

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, 16 jego ośrodków zamiejscowych oraz 86 wojskowych centrów rekrutacji zastąpiło wojewódzkie sztaby wojskowe i wojskowe komendy uzupełnień. W regionie znajdują się nie tylko w Olsztynie, ale i w Elblągu, Ełku, Giżycku, Lidzbarku Warmińskim i Ostródzie.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w tym roku planuje wcielić około 25 tysięcy żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, Mirosław Bryś, Wojskowe Centrum Rekrutacji
Zimowa Rejza na Grunwald. Nie zabrakło atrakcji dla rodzin

Jak dawniej walczyli rycerze? Czy strzelanie z łuku jest trudne? Można było przekonać się o tym w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Odbyła się tam Zimowa Rejza...

Zamknij
RadioOlsztynTV