Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Noworoczny prezent dla strażaków ochotników z powiatu elbląskiego. Nowoczesny sprzęt znacznie ułatwi ich pracę

Fot. Piotr Pawlik

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu elbląskiego dostaną najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a także nowe mundury.

800 tysięcy złotych na ten cel pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości. Do komend z gmin Pasłęk, Tolkmicko, Markusy, Rychliki, Gronowo Elbląskie, Elbląg, Milejewo i Młynary trafi najnowszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, m.in. kamery termowizyjne, prądownice i agregaty gaśnicze.

Zbigniew Rutkowski, dowódca sekcji OSP w Krzewsku, poinformował, że pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości pomogły w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wymianie wysłużonych ubrań bojowych.

Fundusz Sprawiedliwości rozszerzył formułę działania, dzięki czemu pieniądze mogą być przekazane na wsparcie służb ratujących życie i zdrowie ofiar zdarzeń. Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości otrzyma w sumie 20 jednostek ochotniczej straży w całym powiecie elbląskim.

 

Autor: B.Gajewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, OSP
Pożary w okolicach Jezioran. Spłonęło około 400 balotów siana

Dwa podobne pożary wybuchły w ciągu ostatnich kilku godzin w gminie Jeziorany. W Modlinach i Ustniku paliły się składowane na polach baloty siana. W sumie spłonęło...

Zamknij
RadioOlsztynTV