Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi policji. Dziś złożyli uroczyste ślubowanie

Ślubowanie policjantów. Fot. Przemysław Getka

Są chętni do pracy w policji, ale wciąż jest ich zbyt mało. W Olsztynie uroczyste ślubowanie złożyło 21 nowych funkcjonariuszy. W całym regionie jest nadal 130 wakatów.

Nowo przyjęci policjanci po przejściu półrocznego szkolenia w Szczytnie zasilą komendy w całym regionie. Dla niektórych z nich ta praca to spełnienie marzeń – mówi posterunkowy Szymon Patralski, który będzie pracował w Olsztynie:

Od zawsze chciałem pomagać miejscowej społeczności, aby mogli czuć się bezpiecznie. Wcześniej brałem udział w różnego rodzaju konkursach, m.in. w Szkole Podstawowej. Dzisiaj czuję się dumny ze złożonej przysięgi i jestem szczęśliwy.

00:00 / 00:00

Garnizon warmińsko-mazurski po raz piąty w tym roku przyjął grupę nowych policjantów, jeszcze jedno ślubowanie planowane jest jeszcze w grudniu. W sumie szeregi policji zasiliło w tym roku około stu osób.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, policjanci, ślubowanie
46-latek jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy zabrano prawo jazdy

105 km/h - z taką prędkością jechał wczoraj wieczorem ulicami Bań Mazurskich mieszkaniec Śląska. 46-letni kierowca został zatrzymany przez patrol gołdapskiej drogówki. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV