Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe tory tramwajowe i zajezdnia w Elblągu. Umowy podpisano, firmy mają rok na realizację

Elbląg – tramwaj. Fot. Łukasz Węglewski

Dopiero czwarty przetarg wyłonił wykonawcę, który zbuduje nową zajezdnię tramwajową w Elblągu oraz zmodernizuje tory i trakcję. Dwie firmy mają rok na realizację kontraktu.

Zakres prac jest duży, ale sama inwestycja nie jest skomplikowana – tłumaczy Mirosław Markiewicz, przedstawiciel elbląskiej firmy, która zajmuje się budową hali. Najpierw trzeba będzie wyburzyć stary budynek, a w jego miejscu postawić stalową halę.

00:00 / 00:00

Druga część przedsięwzięcia to budowa torów i trakcji tramwajowej na terenie zajezdni przy ul. Browarnej, którą zajmie się firma z Szymbarka. Jak wyjaśnia Marek Niewiadomski, prace będą musiały być zgrane z pierwszym wykonawcą, to może być jedynym problem.

00:00 / 00:00

Prace na terenie bazy Tramwajów Elbląskich będą kosztowały 11,5 miliona złotych. Sama zajezdnia z garażem to 7 milionów. Inwestycja dostała prawie 5-milionowe dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Fot. ZKM w Elblągu

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, remont, tory, trakcja
W Sztynorcie wyremontowane zostanie skrzydło pałacu zajmowane w czasie wojny przez Joachima von Ribbentropa

Pół miliona euro, które na remont pałacu w Sztynorcie przeznaczył Bundestag, będzie wydane na remont skrzydła, w którym mieszkał w czasie II wojny światowej Ribbentrop. Poinformował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV