Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe tory, perony i przystanki na modernizowanej linii kolejowej ze Szczytna do Ełku

Fot. Ł. Weglewski

Z inwestycji za 290 milionów złotych podróżni skorzystają w drugiej połowie 2019 roku – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

W Bajtkowie, Białej koło Pisza, Drygałach, Nowej Wsi Ełckiej i w samym Piszu w miejsce starych powstają nowe perony. Zamontowane będą wiaty, nowe oświetlenie, czytelna informacja pasażerska i wyraźne oznakowanie. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Prace na torach są zaawansowane na ponad 100-kilometrowym odcinku linii ze Szczytna do Ełku. Przy inwestycji pracuje ciężki sprzęt. Według inwestora, zwiększy się komfort obsługi na 4 stacjach i 14 przystankach na tej linii. Wymiana torów pozwoli na bezpieczne prowadzenie pociągów i skrócenie czasu podróży. Wartość prac to około 290 milionów złotych.

Prace na linii kolejowej numer 219 Szczytno – Ełk realizowane są w ramach programu Polska wschodnia. Dofinansowanie UE wynosi 85 procent. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu 2019 roku.

Autor: PAP
Redakcja: J.Golon/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, Ełk, szczytno, kolej, tory, dworzec, torowisko
Poseł Wojciech Kossakowski: Do sprawowania władzy w Ełku nie jest potrzebna tęczowa koalicja

Prawo i Sprawiedliwość nie chce być członkiem szerokiej koalicji proponowanej przez Dobro Wspólne w radzie miasta Ełk i ełckiej radzie powiatu - powiedział w Porannych pytaniach ...

Zamknij
RadioOlsztynTV