Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Wojciech Kossakowski: Do sprawowania władzy w Ełku nie jest potrzebna tęczowa koalicja

Poseł PiS Wojciech Kossakowski. Fot. P.Getka

Prawo i Sprawiedliwość nie chce być członkiem szerokiej koalicji proponowanej przez Dobro Wspólne w radzie miasta Ełk i ełckiej radzie powiatu – powiedział w Porannych pytaniach  poseł PiS Wojciech Kossakowski.

Zdaniem Kossakowskiego oba ugrupowania mają na tyle spójny program, że powinny współpracować razem bez udziału Koalicji Obywatelskiej.

Do tego aby sprawować władzę nie jest potrzebna tęczowa koalicja. Jak popatrzeć na rozkład głosów to Prawo i Sprawiedliwość z Dobrem Wspólnym, które odwołuje się do takiego samego programu jak PiS mają prawie 70 procent i my uważamy, że wystarczyłaby taka koalicja.

Poseł Kossakowski zastanawiał się także nad sensem istnienia organizacji takich jak Dobro Wspólne.

Czasem nazywa się to inicjatywa społeczna, czasem stowarzyszenie, a czasem lokalna partia. U nas jeśli chodzi o partie polityczne to sytuacja jest jasna. Mamy statut, mamy władze. Jeżeli komuś nie podoba się pełnomocnik może się na niego poskarżyć do władz centralnych. Tutaj nie wiadomo z kim rozmawiać.

Oba ełckie samorządy nie mają przewodniczących rad. Nie udało się ich wybrać na pierwszych posiedzeniach. Sesje rady miasta i powiatu w Ełku zostały zawieszone do grudnia. Ciągle nie wiadomo, jaka koalicja będzie rządzić.

Stoimy w takim momencie, w którym Dobro Wspólne musi się opowiedzieć, czy chce iść z Prawem i Sprawiedliwości, czy chce iść z Koalicją Obywatelską. Dla wyborców na przyszłość będzie wiadomo, po której stronie opowiada się Dobro Wspólne.

W radzie miasta Ełk 11 radnych ma Dobro Wspólne prezydenta Tomasza Andrukiewicza, którego w kampanii poparło PIS, 8 radnych ma Koalicja Obywatelska, a 4 Prawo i Sprawiedliwość.

Najważniejsze, że wszyscy są jednością , że 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości jest w tym samym klubie. Myślę, że to zaskoczyło Dobro Wspólne, ponieważ – moim zdaniem – liczyli na to, że niektórzy radni mogą zmienić barwy klubowe i będzie im łatwiej. Tak się nie stało,, dlatego trzeba podjąć rozmowy i decyzje, które wierzę, że niebawem zapadną.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha

Więcej w Rada Miasta, poseł, Ełk, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, koalicja, Dobro Wspólne, rada powiatu, Wojciech Kossakowski
Dobiega końca proces Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo mieszkańca Ełku. W połowie grudnia spodziewane są mowy końcowe

Tunezyjczyk Lasad A. jest oskarżony o zabójstwo młodego mieszkańca Ełku w noc sylwestrową 2016/2017. Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach odbyła się kolejna rozprawa. Sąd przesłuchał Dariusza...

Zamknij
RadioOlsztynTV