Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przypadki Omikrona w regionie. „To wierzchołek góry lodowej”

W województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono pięć kolejnych przypadków Omikronu. Wystąpienie tego wariantu koronawirusa potwierdza wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

W tej chwili mamy pięć przypadków, ale jest to wierzchołek góry lodowej, ponieważ sekwencjonujemy niewielki procent z ogólnej liczby dodatnich wyników. Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że jest ich dużo więcej, tylko nie mamy jeszcze identyfikacji. Patrząc na to jak było wcześniej, kiedy pojawiła się delta, to pierwsze przypadki odzwierciedlały nadchodzącą za chwilę lawinę

– powiedział Janusz Dzisko.

00:00 / 00:00

Pierwszy przypadek zakażenia Omikronem wykryto w powiecie giżyckim, ale jak przekonuje Janusz Dzisko, nie jest on związany z kolejnymi zakażeniami.

One nie są ze sobą związane. Pierwszy przypadek to był, jak my mówimy, importowany. Pozostałe to przypadki identyfikowane w ogniskach rodzinnych, gdzie nie udało się udowodnić przyjazdu z zagranicy.

00:00 / 00:00

Omikrona wykryto w pięciu powiatach: olsztyńskim, giżyckim, mrągowskim, bartoszyckim i węgorzewskim.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19, zakażenia
Sanepid szuka uczestników koncertu w Elblągu

Sanepid prosi osoby, które 6 stycznia wzięły udział z koncercie w klubie Mjazzga w Elblągu, o kontakt mejlowy ze stacją. Okazało się, że muzyk jednego z...

Zamknij
RadioOlsztynTV