Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe obostrzenia w olsztyńskich tramwajach i autobusach. Będzie więcej kursów

Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztynie obowiązują od dziś dodatkowe obostrzenia dotyczące korzystania z publicznego transportu zbiorowego.

Od soboty czerwona strefa obowiązuje w prawie połowie kraju m.in. w Olsztynie i 3 powiatach regionu: działdowskim, iławskim i nowomiejskim. Powiaty działdowski i iławski w strefie czerwonej są od 10 października.

Jak informuje olsztyński Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, limit pasażerów w środkach komunikacji miejskiej wynosi 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Dodatkowo połowa miejsc siedzących w każdym pojeździe musi pozostać wolna. Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów będzie wywieszona na drzwiach każdego pojazdu.

W związku z nowymi obostrzeniami zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii tramwajowej numer 2 w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym. W autobusach i tramwajach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Obowiązujący od dzisiaj (17.10.) rozkład jazdy będzie dostępny poprzez stronę internetową www.zdzit.olsztyn.eu oraz wyświetlany na elektronicznych tablicach informacji pasażerskiej. W razie potrzeby będą wprowadzane korekty do rozkładu.


Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, MPK, autobus, koronawirus
Od poniedziałku zakaz organizowania wesel w czerwonej strefie. „Sezon jeszcze się nie zaczął, a już się skończył”

Zakaz organizowania wesel, styp, czy innych imprez okolicznościowych - takie restrykcje od najbliższego poniedziałku, 19 października, obowiązywać będą w czerwonej strefie. Według służb sanitarnych, to właśnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV