Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe linie i darmowe przejazdy. Na ulice Kętrzyna wyjechały elektryczne autobusy

Fot. UM Kętrzyn/FB

Nowe elektryczne autobusy ruszyły na ulice Kętrzyna, a pasażerowie mogą nimi jeździć bez biletów.

Wymiana autobusów na elektryczne to jedna z największych inwestycji samorządu w ekologię. Władze samorządowe zachęcają mieszkańców do pozostawiania aut w garażach i jazdy komunikacją miejską, kiedy to tylko możliwe.

Kętrzyn będzie miał łącznie sześć takich pojazdów. Kętrzyńskie elektryki to 10-metrowe autobusy o niskopodłogowej konstrukcji i wydajnym systemie klimatyzacji. Dzięki akumulatorom o znacznej pojemności, na jednym ładowaniu osiągają nawet 400 kilometrów.

Władze samorządowe zapewniają, że nowe autobusy będą robiły zdecydowanie więcej kilometrów niż obecne. Do tej pory w mieście funkcjonowały 3 linie komunikacji miejskiej, od teraz to 6 nowych linii, z nowym rozkładem jazdy.

Rozkład ten jest wstępnym, bo samorząd będzie go jeszcze weryfikował pod kątem popularności poszczególnych linii czy godzin przyjazdów. Podróżowanie ułatwia aplikacja mobilna „Kiedy Przyjedzie” z aktualnym rozkładem jazdy.

Posłuchaj relacji Joanny Golon

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, darmowe przejazdy
W Kętrzynie powstało miejsce spotkań seniorów. „Chcemy, aby to był ich drugi dom”

W Kętrzynie powstało Centrum Spotkań Seniorów. Na ten cel zaadoptowano dawną stołówkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Trwa doposażanie budynku - mówi zastępca burmistrza Kętrzyna Maciej...

Zamknij
RadioOlsztynTV