Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa ulica Wschodnia ma zmniejszyć ruch samochodowy w znacznej części miasta

Fot. A. Pastuszka

Elbląg przygotowuje się do nowej inwestycji drogowej. Przebudowa ulicy Wschodniej ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i odciążyć rejon ulicy Bema oraz Łęczyckiej od ruchu samochodowego.

Nowa ulica Wschodnia będzie biegła równolegle, kilka metrów od miejsca obecnie znajdującej się drogi. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym etapie ma powstać ponad 900 metrów drogi od ul. Łęczyckiej w kierunku Bażantarni. Planowana jest dwukierunkowa jezdnia z chodnikami po obu stronach, zatokami autobusowymi, zjazdami, kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym oraz dwukierunkową ścieżką rowerową.

Inwestycja ma kończyć się na wysokości leśniczówki Dębica. Odcinek ten ma kosztować ponad 11 mln złotych. Elbląg na jego realizację otrzymał 7,2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drugi fragment ma przebiegać od Leśniczówki Dębica do ul. Sybiraków.

Budowa ulicy Wschodniej ma omijać starodrzew oraz zielone płuca miasta, czyli Bażantarnię. Po podpisaniu umowy z wojewodą warmińsko-mazurskim na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, władze miasta ogłoszą przetarg na roboty drogowe. Prace mają zakończyć się w 2023 roku.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, remont
Purda otrzymała duże wsparcie na inwestycje drogowe. 11 odcinków w gminie zostanie wyremontowanych

Purda, jako jedna z największych obszarowo polskich gmin, otrzymała w ostatnim czasie wsparcie finansowe z programów rządowych na przebudowę 11 odcinków dróg. Inwestycje są niezwykle istotne...

Zamknij
RadioOlsztynTV