Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa siedziba sądów rejonowego i okręgowego w Elblągu.To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce

Ma 11 pięter, 46 metrów wysokości i prawie 9 tysięcy powierzchni. Nowy gmach elbląskich sądów rejonowego i okręgowego przy ulicy płk Dąbka został oficjalnie oddany do użytku. To nie tylko jeden z najwyższych sądów w Polsce, ale bez wątpienia także najnowocześniejsza siedziba Temidy w kraju.

Mieści wszystkie wydziały, oprócz karnych. Te pozostały w 100-letnim zabytkowym gmachu na placu Konstytucji. Imponujący gmach mieści 11 sal rozpraw Sądu Okręgowego i 18 – Rejonowego. Oprócz tego całe zaplecze administracyjne i techniczne. To standard XXI w., do którego trzeba dążyć – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Szef KRS Leszek Mazur uważa, że takie miejsce pracy ma dobry wpływ na jakość pracy. I żartuje, że jako sąd najwyższy w Polsce ma otwartą drogę do tego by pod wieloma względami był także najwyższy.

Jedenastopiętrowy wieżowiec jest wygodny, zarówno dla pracowników jak i interesantów – podkreśla Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego.

Sale rozpraw są przestronne i jasne. Nie ma specjalnych problemów z pracą systemów komputerowych. Wokół pionów technicznych mamy korytarze. Od zewnętrznej strony budynku mamy gabinety sędziów, asystentów czy biura obsługi interesanta

– zaznaczał Tomasz Koronowski.

Na nowy sąd czekali od dawna nie tylko elblążanie, ale też mieszkańcy regionu – dodaje wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

Obiekt nowoczesny, można powiedzieć na miarę epoki. Był on potrzebny, na pewno poprawi warunki pracy i będzie bardziej funkcjonalny

– mówił wicewojewoda Sadowski.

Gmach sądów powstał od podstaw pod potrzeby elbląskiego wymiaru sprawiedliwości. Jego budowa i wyposażenie kosztował 58 mln zł.

W otwarciu gmachu sądu okręgowego i rejonowego wziął udział wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, prezes Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur, a także prezesi sądów i władz Elbląga.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. A. Puzdrowska

Fot. A. Puzdrowska

Fot. A. Puzdrowska

Fot. A. Puzdrowska

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Sławomir Sadowski, Tomasz Koronowski, Łukasz Piebiak, Leszek Mazur
Ośmiu świadków będzie dziś zeznawać w ponownym procesie oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczęła się, pierwsza w tym miesiącu, rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta miasta oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Proces Czesława...

Zamknij
RadioOlsztynTV