Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa komenda gotowa. Strażaków czeka przeprowadzka

Elbląscy strażacy są coraz bliżej przeprowadzki do nowej komendy. Obiekt przy ulicy Łęczyckiej jest już gotowy i po odbiorach.

Teraz czas na jego wyposażenie w sieć teleinformatyczną, nowe urządzenia i meble. Jak podkreśla młodszy brygadier Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej, pieniądze na ten cel będą przekazane jednostce w najbliższym czasie. Są zapewnione w ramach Ustawy Modernizacyjnej Służb Mundurowych, dlatego można już przygotować konieczne przetargi.

00:00 / 00:00

– Nowa strażnica jest już bliska końca wszystkich zaplanowanych tam prac i inwestycji. Mamy 73 procent zaawansowania prac, mamy pozwolenie na użytkowanie budynku – dodaje komendant.

00:00 / 00:00

Strażacy zaczęli już porządkowanie obiektu i terenu tak, żeby po rozstrzygnięciu przetargów można była jak najsprawniej dokończyć wyposażanie komendy.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, komenda
Ferie na kwarantannie. W Elblągu COVID-19 potwierdzono w kilkudziesięciu placówkach oświatowych

Dla ponad 2 tysięcy przedszkolaków i uczniów z elbląskich placówek ferie zaczną się od kwarantanny. Dotyczy to także 30 nauczycieli. Niestety mamy kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa...

Zamknij
RadioOlsztynTV