Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa inwestycja na elbląskiej Wyspie Spichrzów. Archeolodzy i geolodzy zakończyli badania

Porta Mare to spółka dzięki której powstaną obiekty biurowo-usługowe

Jest szansa, że budowa obiektu pod nazwą Porta Mare na elbląskiej Wyspie Spichrzów ruszy pod koniec tego roku.

Obiekt powstanie w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Będzie to przede wszystkim biurowiec. W gmachu powstaną też mieszkania, a na parterze obiekty usługowe i restauracje. Miejsce budowy na rzeką Elbląg przeszło już konieczne badania archeologiczne i geologiczne.

Inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem, finał mamy założony na koniec roku 2023. Teren nie jest łatwy do budowy, ale bardzo atrakcyjny wizualnie

– informuje prezes spółki Porta Mare Dariusz Andrzejewski.

Został już złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy ogłoszony zostanie jesienią. Zainteresowanie wynajęciem biur w Porta Mare już jest ogromne, może się okazać, że jeszcze przed rozpoczęciem budowy większość będzie zajęta.

W Porta Mare pracę znajdzie kilkaset osób, specjalistów średniego i wyższego szczebla.

Przypomnijmy, Elbląg i Radom zostały wybrane przez Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jako dwie pierwsze lokalizacje programu Fabryka. Porta Mare ma kosztować około 90 milionów złotych. Obiekt będzie miał ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 6 tysięcy to ma być przestrzeń biurowa.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Wyspa Spichrzów
Po wielu miesiącach przerwy szpital wraca do normalnej pracy

Szpital Miejski w Elblągu wrócił do normalnej pracy. Placówka przez wiele miesięcy była przeznaczona na potrzeby leczenia pacjentów chorych na Covid-19.  Szpital wciąż szuka lekarzy, żeby...

Zamknij
RadioOlsztynTV