Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po wielu miesiącach przerwy szpital wraca do normalnej pracy

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

Szpital Miejski w Elblągu wrócił do normalnej pracy. Placówka przez wiele miesięcy była przeznaczona na potrzeby leczenia pacjentów chorych na Covid-19. 

Szpital wciąż szuka lekarzy, żeby zapewnić sobie ciągłość działania, bo potrzeby są duże. – Wszystkie oddziały pracują normalnie. Staramy się nadrobić wszystkie zaległości ’’covidowe’’- wyjaśnia jej dyrektor dr Mirosław Gorbaczewski.

Szpital już zatrudnia lekarzy zza naszej wschodniej granicy, ale dochodzą także kolejni. – To są specjaliści medycyny ratunkowej, anestezjolodzy czy pediatrzy, czyli ci najbardziej potrzebni – dodaje dyrektor Gorbaczewski.

Elbląski szpital obecnie nie przyjmuje na oddział zakaźny pacjentów chorych na Covid-19. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, to zgodnie z umową z NFZ, część placówki wróci do opieki nad pacjentami wymagającymi hospitalizacji.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, praca, szpital miejski
Ożywienie na rynku pracy trwa. Jak pracodawcy funkcjonują w pandemii?

Nadal widoczne jest ożywienie na rynku pracy, rekrutacje pracowników nie hamują, a w większości branż pracodawcy nauczyli się funkcjonować w pandemii - mówią firmy rekrutacyjne. Mniej...

Zamknij
RadioOlsztynTV