Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieuczciwy mechanik samochodowy ponownie stanie przed sądem. Oszukał klientów na ponad 700 tysięcy złotych

Fot. Fotolia.com

Dziś kolejna rozprawa w  procesie mechanika samochodowego spod Olsztyna oskarżonego o 15 oszustw związanych m.in. z oferowaniem sprowadzenia pojazdów z zagranicy.

Według prokuratury, od maja 2012 do kwietnia 2017 roku mężczyzna wprowadzał pokrzywdzonych w błąd. Otrzymane od nich pieniądze przeznaczał na własne cele, przy czym z popełniania tego rodzaju przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Radosław T. oszukał klientów na ponad 700 tysięcy złotych.

Na styczniowej rozprawie toczącej się przed olsztyńskim Sądem Okręgowym zaproponował dla siebie 5 lat więzienia. Sprzeciwił się temu prokurator. Oskarżony złożył obszerne wyjaśnienia, w których nie przyznał się do winy. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, ale w tym wypadku wyłudzono mienie o znacznej wartości – powyżej 400 tysięcy złotych. Za to można trafić za kratki nawet na 10 lat.

Przypomnijmy, że na początku lutego mężczyzna został już skazany na 3 lata więzienia za oszustwa. Wówczas oskarżony był o przyjęcie pieniędzy od 7 osób, którym obiecał sprowadzenie samochodów z zagranicy. Nieuczciwy mechanik wyłudził wtedy  ponad 300 tysięcy złotych. Wcześniej Radosław T. był skazywany za podobne przestępstwa.

Autor. P. Karpiszen

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, oszust, proces, samochód
Sąd nie musi być stresującym i nieprzyjemnym miejscem

Sąd Okręgowy w Olsztynie zamienił się niemal w galerię. To za sprawą prac uczniów Liceum Plastycznego, które zdobią teraz korytarze. Wernisaż był częścią Dnia Edukacji Prawnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV