Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrzeźwy Niemiec jechał pod prąd drogą S22. Policję wezwał jeden z kierowców zaniepokojony drogowymi akrobacjami 60-latka

60-letni Niemiec jadący drogą ekspresową S22 wykonywał niebezpieczne manewry. Policję wezwał inny kierowca podejrzewający, że kierujący seatem ibizą jest pijany.

Jadący drogą szybkiego ruchu S22 z Elbląga do Braniewa zjeżdżał na pobocze i jechał pod prąd. Obywatel Niemiec, który został zatrzymany przez policję na trasie do Fromborka, nie potrafił powiedzieć dokąd jechał. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Przyznał, że podróżował z Elbląga i, że wcześniej pił alkohol. 60-latek odpowie za kierowanie samochodem po pijanemu.

Policja przypomina, że każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu to potencjalny zabójca. Niepokojące sytuacje należy zgłaszać dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997, 112. Można zachować pełną anonimowość, a szybka reakcja może uratować czyjeś życie.

 

(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, kierowca, samochód, S22
Od stycznia 130 kierowców z Warmii i Mazur straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Od początku roku warmińsko-mazurscy policjanci codziennie zatrzymują, średnio, dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę. Na 3 miesiące...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV