Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczne „zabawy” na wiadukcie nad S7. Kilka tirów uszkodzonych po obrzuceniu kamieniami

Fot. fotolia.com

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy z wiaduktu drogowego rzucali kamieniami i drewnianymi kołkami w samochody ciężarowe przejeżdżające drogą krajową S-7 .

Śledztwo w tej sprawie trwało kilka tygodni. Ustalono, że 1 lutego doszło do pierwszego uszkodzenia dwóch ciężarówek, po tym, jak ktoś z wiaduktu drogowego rzucił w nie drewnianymi kołkami – informuje młodszy aspirant Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Na tym samym wiadukcie na sznurze mężczyźni mieli zawiesić szklaną butelkę. Uderzenie w nią spowodowało uszkodzenia przejeżdżającego pod wiaduktem tira. Do kolejnych zdarzeń doszło w marcu. Tym razem rzucali kamieniami nie tylko z wiaduktu, ale i z pobocza drogi. Na policję zgłosiło się pięciu poszkodowanych kierowców, którzy powstałe w autach szkody wstępnie oszacowali na ponad 9 tysięcy złotych.

Zatrzymani są mieszkańcami gminy Małdyty. 35-latek i jego 18-letni kolega usłyszeli w sumie dziewięć zarzutów. Grożą im kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni odpowiadają za pożar domku wczasowego na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Małdyty, gdzie właściciel oszacował starty na 150 tysięcy złotych.

 

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w TIR, zabawa, Ostróda, kamień, kamienie, Małdyty, szyba, uszkodzenie
Ostróda żałuje, Olsztyn liczy pieniądze. Festiwal disco polo przenosi się do stolicy Warmii i Mazur

27 lipca w stolicy Warmii i Mazur ma się odbyć ogólnopolski festiwal disco polo, który przez wiele lat był organizowany  w Ostródzie. Nie wiadomo jednak, ile...

Zamknij
RadioOlsztynTV