Niebezpieczne spotkanie z łosiem. Dachowanie auta w powiecie iławskim
Do niebezpiecznego wypadku doszło w środowy poranek w powiecie iławskim. Kierująca samochodem osobowym uderzyła w drzewo po tym, jak na jezdnię wybiegł łoś.
Zdarzenie miało miejsce na jednej z dróg w miejscowości Bajdy w gminie Zalewo.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie wstępnie ustalili, że 35-latka kierująca volkswagenem, kiedy zauważyła wbiegającego na jezdnię łosia, aby uniknąć zderzenia ze zwierzyną, gwałtownie skręciła kierownicą, wpadła w poślizg, uderzyła w drzewo i dachowała
– zrelacjonowała aspirant sztabowy Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.
Samochodem podróżowała matka z córką. Obie kobiety potrzebowały pomocy.
Zastana sytuacja była taka, że samochód osobowy z dość znacznymi uszkodzeniami leżał na dachu w przydrożnym rowie. Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży, to kierująca pojazdem matka wyszła z samochodu o własnych siłach, ale wewnątrz pojazdu znajdowała się jeszcze 15-letnia córka. Kobieta z urazem twarzoczaszki i złamaną nogą została wydobyta z samochodu przez strażaków i przekazana zespołom ratownictwa medycznego
– dodał młodszy brygadier Krzysztof Rutkowski z iławskiej straży pożarnej.
Z kolei ratownicy przetransportowali nastolatkę śmigłowcem LPR do jednego ze szpitali w Olsztynie. Przez kilka godzin droga w miejscowości Bajdy w gminie Zalewo była całkowicie nieprzejezdna.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski


























