Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Niebezpieczna działalność rozrywkowa”, czyli nowa kategoria w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Fot. A. Piedziewicz

Policja przypomina, że na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiła się nowa kategoria. Każdy z nas może wskazać „miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Warto z tej możliwości skorzystać podczas wakacji i przy okazji organizowania letniego wypoczynku.

Ta opcja pozwala na zaznaczenie zagrożeń w miejscach np. zorganizowanego wypoczynku letniego, który odbywa się „na dziko” i poza granicami wymaganego bezpieczeństwa – tłumaczy Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Zgłosić takie miejsce może każdy, wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają weryfikacji.

00:00 / 00:00

Zgłaszanie zagrożeń na Krajowej Mapie jest proste. Codziennie trafia na nią ponad tysiąc wskazań. Średnio, co pięć minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jakub Sawicki, Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Uczniowie odliczają godziny do rozpoczęcia wakacji. A policja przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku

Warmińsko-mazurscy policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Muszą pamiętać, że nie mają prawa iść nad wodę bez wiedzy osoby dorosłej. Zawsze, jeśli chcą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV