Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NFZ przedłuży kontrakty z lekarzami POZ, którym kończy się umowa

Kontrakty dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy mają podpisane umowy do końca tego roku z Warmińsko-Mazurskim Narodowym Funduszem Zdrowia będą przedłużone.

Chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa w dostępie do świadczeń, szczególnie w okresie pandemii koronawirusa – podkreśla dyrektor warmińsko-mazurskiego NFZ Andrzej Zakrzewski. Wnioski przedłużające umowę, na warunkach obowiązujących w tym roku, zostały wysłane do lekarzy POZ.

00:00 / 00:00

Umowy będą obowiązywały do końca czerwca przyszłego roku. Dodajmy, że w Warmińsko-Mazurskiem umowy z większością lekarzy rodzinnych są podpisane bezterminowo – 330 jest zawartych na czas nieokreślony. 120 lekarzy pracuje na umowach terminowych. Warmińsko-Mazurski NFZ liczy na podpisanie aneksów w najbliższych dniach, aby zarówno Fundusz, jak i lekarze, w dobie pandemii, mogli się skoncentrować na realizacji zadań związanych z opieką nad pacjentami.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, NFZ, umowy, Andrzej Zakrzewski, POZ
Jeden z oddziałów szpitala w Gołdapi znów zawiesza pracę. Od miesięcy placówka boryka się z brakiem lekarzy

Tylko na kilka dni wznowił pracę oddział wewnętrzny szpitala w Gołdapi. Jego działalność znowu została zawieszona. Powód to brak lekarzy. Kłopoty na oddziale wewnętrznym gołdapskiego szpitala...

Zamknij
RadioOlsztynTV