Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Aktualności, Giżycko, Aplikacja mobilna, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Regiony
Nawet 200 tysięcy złotych na aktywizację seniorów
Około 40 milionów złotych przewidziano w tegorocznym budżecie państwa na program Aktywności Społecznej Osób Starszych – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Marlena Maląg zachęca lokalne organizacje pozarządowe, organizacje wyznaniowe i inne działające na rzecz osób starszych do składania ofert. Wyjaśnia, z programu można uzyskać od 20 tysięcy do nawet 200 tysięcy złotych. Termin składania ofert upływa 31 stycznia.
Społeczeństwo starzeje się w tempie dotąd niespotykanym, co rodzi wiele wyzwań. Badania pokazują, że mimo iż w porównaniu do roku 2015 udział w aktywnościach społecznych osób starszych wzrósł, to wciąż w Polsce mniej seniorów niż w innych krajach Unii Europejskiej angażuje się w prace społeczne, wolontariat, regularnie ćwiczy czy uczestniczy w różnych projektach edukacyjnych.
Ważne jest, by seniorzy byli jak najdłużej samodzielni. Stąd także inne bardzo ważne programy takie jak na przykład „Senior+”, skierowany do jednostek samorządu terytorialnego
– zwraca uwagę minister Maląg.
Dodaje, że trzeba pamiętać, iż nie każdy senior cieszy się dobrym zdrowiem, jest samodzielny i aktywny. Dla tych osób powstał program „Opieka 75+”, który polega na wspieraniu samorządów gminnych w realizacji usług opiekuńczych.
Redakcja: K. Ośko za IAR









![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















