Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauka przez zabawę, doświadczenia i obserwację. W Olsztynie powstaje Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpoczyna budowę Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Ma ono promować wiedzę wśród różnych grup wiekowych.

Najmłodsi będą mieli strefę zabaw z urządzeniami interaktywnymi, a nieco starsi salę eksperymentów. Uczniowie starszych klas podstawówek i licealiści będą w Centrum poznawać nauki ścisłe, przyrodnicze i medyczno-społeczne. Na dachu powstanie obserwatorium astronomiczne i laboratoria – światła i nauk o życiu.

Przed budynkiem zostanie zamontowane wahadło Foucaulta, wielki zegar słoneczny, linia południkowa, układ słoneczny w miniaturze i historyczne instrumenty Mikołaja Kopernika.

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji ma być gotowe w 2021 roku. Inwestycja będzie kosztowała 33 miliony złotych, z czego połowa to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, zabawa, UWM, nauka, Kopernik, uniwersytet, centrum, innowacyjność
Fotele, opony, grill, butelki i puszki. Wielkie sprzątanie wód Jeziora Ukiel

Kilkadziesiąt kilogramów śmieci wyciągnęli z wód Jeziora Ukiel nurkowie biorący udział w akcji Deep Blue Mission - sprzątamy olsztyńskie jeziora. Nurkowie i wolontariusze z Technikum Chemicznego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV