Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatek okradał rodziców, bo potrzebował pieniędzy na kebaby i alkohol

15-latek z Pisza odpowie za kradzieże pieniędzy, kosztowności i sprzętu z rodzinnego domu. Chłopak tłumaczył, że pieniędzy potrzebował na… kebaby.

Nastolatek okradał swoich rodziców od kilku lat. Jak powiedziała komisarz Anna Szypczyńska sprawę zgłosił na policję ojciec15-latka.

– Zaczęło się od drobnych kwot, które podkradał z portfela rodziców. Chłopiec cały czas twierdził, że potrzebuje pieniędzy na kebaby. Ostatecznie 15-latek wyniósł z domu twardy dysk, skrzynkę z narzędziami, markowe perfumy, dekoder i dużą butelkę alkoholu wartą prawie 120 złotych. Zgłaszający wycenił łączne straty na 2 tysiące złotych.

Okazało się, że nastolatek oddawał skradzione przedmioty do lombardu. Policja nie mogła go przesłuchać, gdyż był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ojciec wniósł o ściganie i ukaranie syna. Teraz nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, Pisz, złodziej, nastolatek
Okradali sklep, w którym pracowali. Przez dwa miesiące właściciel firmy stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez dwa miesiące okradali sklep, w którym pracowali. Trzeci z zatrzymanych odpowie za współudział w przestępstwie. Dwóch mężczyzn w...

Zamknij
RadioOlsztynTV