Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Następne akrobacje w powietrzu i na wodzie za rok. Zakończyło się Mazury Air Show

Mazury Air Show 2017 w Giżycku. Fot. K. Pakulnicki

W Giżycku zakończyła się największa impreza lotnicza w Polsce. Mieszkańcy i turyści mogli podziwiać pokazy lotnicze m.in. samolotów akrobacyjnych, odrzutowych, zabytkowych, śmigłowców i wodnosamolotów nad jeziorem Niegocin.

Były też pokazy skoków spadochronowych. Wszyscy skoczkowie bezpiecznie wylądowali na lądzie, ale Leszek Kopeć z grupy Sky Magic z Warszawy nie wyklucza, że w przyszłości będą lądowania  w wodzie:

Kiedyś może takie show zrobimy, ale wtedy byśmy potrzebowali dodatkowych zestawów spadochronów.  Szkoda by było odpuszczać następne skoki ze względu na suszenie spadochronów. Jest to wszystko możliwe, ale nie w tej formule. Natomiast wiem, że każda publika liczy na coś większego.

Pokazom lotniczym towarzyszyły także loty turystyczne nad Mazurami, ekspozycja sprzętu lotniczego oraz otwarte spotkania z ekspertami lotnictwa. Impreza Mazury Air Show odbyła się po raz dziewiętnasty.

Autor: P. Karpiszen

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samoloty, akrobacje, Mazury Air Show
Wystartowało Mazury Air Show. Nad jeziorem Niegocin trwa największa tego typu impreza w Polsce

Po raz 19. mazurskie niebo opanowały samoloty. Największy show  w Polsce odbywa się na wodzie i w powietrzu. Pierwsze statki powietrzne wylądowały na tafli jeziora Niegocin....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV