Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najważniejsze, by wypoczynek był bezpieczny. Rozpoczęły się kontrole kolonii

Inspektorzy sanepidu rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku na Warmii i Mazurach. Sprawdzą w sumie ponad tysiąc trzysta hoteli, pensjonatów, kempingów i obiektów agroturystycznych.

Kontrole trwają cały rok, ale latem są szczególnie intensywne. – Musimy sprawdzić, czy wypoczywający w naszym regionie będą bezpieczni. Reagujemy na wszystkie zgłoszenia, nawet błahe – powiedziała Agnieszka Jankowska, kierownik działu higieny komunalnej w warmińsko-mazurskim sanepidzie.

Najważniejsze jest to, żeby wypoczynek był bezpieczny. Jeżeli są uchybienia, organizator wypoczynku może zapłacić do pół tysiąca złotych mandatu. W ubiegłym roku w regionie wypoczywało około 48 tysięcy dzieci i młodzieży.

Organizator musi zgłosić się do kuratorium oświaty. Jeżeli wniosek jest wypełniony prawidłowo, to trafia do bazy ministerstwa edukacji. Wtedy mamy informację, gdzie musi być przeprowadzona kontrola

– wyjaśnił Jacek Szydłowski kierownik działu higieny dzieci i młodzieży sanepidu.

Na Warmii i Mazurach ocena stanu przygotowania bazy turystycznej do przyjęcia zorganizowanych grup dzieci i młodzieży na tegoroczny wypoczynek letni potrwa do 7 czerwca.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

Więcej w sanepid, wypoczynek, kolonie
Bliższe Spotkania – 24.05.2024

O kontrolach miejsc wypoczynku oraz ultramaratończyku z Olsztyna rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Od najbliższego poniedziałku inspektorzy warmińsko-mazurskiego sanepidu rozpoczną kontrole miejsc, w których...

Zamknij
RadioOlsztynTV