Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowszy komiks Karola Kalinowskiego już dostępny

Komiks Furkot. Fot. gildia.pl

Na rynku wydawniczym ukazał się najnowszy komiks pt. „Furkot” autorstwa olsztyńskiego rysownika i scenarzysty Karola Kalinowskiego.

Zreimizak, król Trupii, odchodzi nagle we śnie. Jego syn Furkot zostaje podstępem wygnany z królestwa i ląduje na nieprzyjaznej, pustynnej planecie Pylatia. Zdawałoby się, że czeka go tam pewna śmierć, jednak Furkot ma w rękawie silne asy – nieprzeciętny umysł, nietuzinkowy spryt i niespotykaną wolę życia. Jest to kosmiczna przygoda science fiction. Autor komiksu to młody, zdolny i wielokrotnie nagradzany artysta:

Nie wskażę mojego ulubionego tytułu. Zawsze jednak interesowałem się „kuchnią”, kulisami. Moim ulubionym rysownikiem jest Grzegorz Rosiński, dlatego że widziałem kilka reportaży i filmów z jego pracowni. Bardzo pociągała mnie forma komiksu, przy pomocy rysunku można opowiedzieć historię.

A dlaczego warto czytać komiksy, o tym ponownie Karol Kalinowski:

Nie trzeba od razu komiksów kupować, można zrobić ksero w bibliotece, albo od kogoś pożyczyć. Jeżeli ktoś z zasady nie czyta, to proponowałbym eksperyment. Jest tyle dostępnych tytułów, że zawsze można coś wybrać. Jeżeli człowiek się już zarazi komiksami, to mogę tylko przeprosić. Na komiksy poświęca się bardzo dużo czasu i pieniędzy, ale radość jest wielka. Przecież o to chodzi w życiu, aby być szczęśliwym i robić to co się lubi.

Rozmowa z Karolem Kalinowskim już dziś po godzinie 20.00 w Wieczorze z kulturą na antenie Radia Olsztyn.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, furkot
Gościem Warsztatu Kulturalnego była Ewa Olkowska – artysta, rzemieślnik, jubiler i konserwator dzieł sztuki

Ewa Olkowska jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych w zakresie konserwacji malarstwa sztalugowego, ściennego i rzeźby polichromowanej. Rzeczoznawca w Ogólnopolskiej Radzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV