Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowsze statystyki zaszczepień w mazurskich powiatach. Gdzie jest najlepiej?

Na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego szczepienia przeciwko COVID-19 przyjęło prawie 332,5 tys. mieszkańców. 63 812 osób przyjęło wszystkie trzy dawki szczepionki.

Od początku roku na szczepienia w pięciu mazurskich powiatach zgłosiło się 44,5 tys. osób. Najwięcej zaszczepionych jest w sumie w powiecie ełckim. Do tej pory zrobiło to prawie 120 tys. mieszkańców. 1/3 z nich przyjęła jedną dawkę szczepionki.

W powiecie giżyckim zaszczepionych jest prawie 78 tys. mieszkańców. Drugą dawkę przyjęło nieco ponad 28 tys. osób. W powiecie piskim na szczepienia zgłosiło się ponad 70 tys. osób, w tym 27 tys. przyjęło drugą dawkę. W powiecie oleckim zrobiło to prawie 36,5 tys., a drugą dawką zaszczepiło się 14 tys. mieszkańców. W powiecie gołdapskim zaszczepionych jest nieco ponad 28 tys. osób, w tym drugą dawką 10 tys.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, szczepienia
Joanna Wańkowska-Sobiesiak odkrywa tajemnice Mazurów

Co kryją listy niebieskie? Spotkanie z Joanną Wańkowską-Sobiesiak autorką książki “Mazurów klucz tajemnic”. Joanna Wańkowska-Sobiesiak z wykształcenia i zawodu jest konserwatorką zabytków, ale z zamiłowania reportażystką....

Zamknij
RadioOlsztynTV