Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najniższe zarobki na Warmii i Mazurach, najwyższe na Mazowszu. Tymczasem długi Polaków cały czas rosną

Fot. fotolia

Polacy mają prawie 48 miliardów długów – tak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. To zadłużenie stale rośnie.

Jeszcze w ubiegłym roku, niezapłacone rachunki opiewały na kwotę niespełna 45 miliardów. Eksperci wyliczyli, że najwięcej do oddania ma przeciętny mieszkaniec Mazowsza – ponad 22 tysiące złotych.

Aby stwierdzić, kto będzie miał największe problemy ze spłatą swoich zobowiązań analitycy sprawdzili, jakim wynagrodzeniem mogą pochwalić się Polacy. Z ostatnich dostępnych danych GUS wynika, że najlepiej zarabia się na Mazowszu. Średnio ponad 6 tysięcy 200 złotych brutto. Następni na liście są pracownicy z Dolnego Śląska z zarobkami prawie 5 tysięcy 900 złotych. Natomiast najmniejsze zarobki są na Warmii i Mazurach 4 tysiące 145 złotych.

Dopiero zderzając dane o średnich zarobkach z danymi Krajowego Rejestru Długów na temat przeciętnego zadłużenia, widać ile pensji musieliby przeznaczyć mieszkańcy poszczególnych regionów na pokrycie średniego długu.

Dłużnicy z województwa warmińsko-mazurskiego potrzebowaliby 4 i pół swojej wypłaty, by pokryć wszystkie zaległości. Natomiast najszybciej swoje zaległości spłacą mieszkańcy województwa dolnośląskiego, którzy będą pracować na to niecałe 3 i pół miesiąca.

Chodzi oczywiście o statystycznych mieszkańców poszczególnych regionów i spłatę średniego długu. Bo na przykład rekordzista ma do spłacenia ponad 48 milionów złotych zaległości.

Autor: PAP
Redakcja: W.Chromy/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Warmia i Mazury, zarobki
„Policjant” zadzwonił do mieszkanki Ostródy. Kobieta straciła ponad 10 tysięcy złotych

Tylko wczoraj oszuści próbowali oszukać 7 osób z Ostródy metodą "na policjanta". Jedna z takich prób niestety zakończyła się pomyślnie dla fałszywych funkcjonariuszy - mówi młodszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV