Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepszy teren inwestycyjny województwa jest w Elblągu. Miasto wygrało w ogólnopolskim konkursie

Fot. UM Elbląg

Elbląg został zwycięzcą w Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na Medal” 2021, który ma wyłonić najlepszy teren inwestycyjny w poszczególnych województwach. Miasto zajęło pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Konkurs zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Uroczystość podsumowania konkursu z udziałem samorządowców zwycięskich gmin, a także przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera, odbyła się w Warszawie.

Elbląg zgłosił do konkursu należący do miasta obszar przy ul. Żuławskiej. Komisja konkursowa uznała, że jest najbardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów w województwie warmińsko-mazurskim. To 3,5 ha pod zabudowę produkcyjno-usługową. Teren bardzo atrakcyjny, dobrze skomunikowany i na razie jeszcze bez gospodarza. Samorząd jest pewien, że już niebawem znajdzie się inwestor zainteresowany jego zagospodarowaniem. Tym bardziej, że nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu inwestorom oraz prowadzona przez  PAIH i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Elbląg, w związku z budowaną nową drogą wodną z Bałtyku na Zalew Wiślany i do miejskiego portu przygotował szereg miejsc dla przedsiębiorców, którzy chcą przed jej otwarciem mieć zapewnione tereny na planowaną działalność.

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nagroda, konkurs
Koronawirus zamyka kolejne szkoły

Wczoraj dwadzieścia, a dziś już trzydzieści elbląskich placówek oświatowych ma potwierdzone kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia. Chorych przybywa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV