Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejski Dni Dziedzictwa 2023

Trwają Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku w regonie zaplanowano 25 różnych wydarzeń. W tym czasie można bezpłatnie zwiedzać i poznawać miejsca, które często na co dzień nie są dostępne.

Patryk Kozłowski – wojewódzki koordynator Europejskich Dni Dziedzictwa z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem podkreślał, że inicjatywa leży po stronie mieszkańców, stowarzyszeń i lokalnych instytucji. Stąd pochodzą pomysły na realizację wystaw, wykładów czy pokazów.

Staramy się ze swojej strony podpowiadać, w jaki sposób interpretować hasła, które się pojawiają w danym roku. W takim sposób możemy wpływać na te wydarzenia. Polska przystąpiła do tego projektu w 1993 r. i nieprzerwanie do dzisiaj odbywają się wydarzenia w naszym kraju

– dodał.

Tegoroczne 31. EDD odbywają się pod hasłem „Żywe dziedzictwo, tradycja od pokoleń”. W piątek o godzinie 17 w olsztyńskim Starym Ratuszu będzie spotkanie „Demony, duchy, zjawy – kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur”. Jutro będzie można uczestniczyć w tradycyjnym procesie kiszenia kapusty w Rumianie, a do Kurzętnika można się wybrać jutro na spacer historyczny.

Pełna lista wydarzeń jest na stronie internetowej EDD.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Żołnierze z nowej jednostki w Ostródzie otrzymali chorągiew

Jeszcze nie na terenie koszar, a na placu przed Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji została wręczona z honorami chorągiew Wojska Polskiego żołnierzom z Ostródy. Wojskowi służą...

Zamknij
RadioOlsztynTV