Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach powstaną ośrodki dla uchodźców

Wizyta premier Ewy Kopacz w Ośrodku Caritasu w Rybakach koło Plusek. W tym ośrodku przebywali uchodźcy z Donbasu. Fot. Krzysztof Kaszubski

Do końca tygodnia urzędy wojewódzkie w całym kraju mają przygotować listę obiektów, w których będzie można przyjąć uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Baza powstaje na wniosek Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Polska po wczorajszym głosowaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych, ma w sumie przyjąć 7 tysięcy uchodźców.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – na Warmii i Mazurach w grę wchodzi kilkanaście obiektów. Jakich i gdzie? Tego rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek nie chce ujawnić. Jednak jak mówi – lista nie będzie tworzona od nowa, a zostanie zaktualizowana:

00:00 / 00:00

Z chęcią pomocy coraz częściej zgłaszają się lokalni przedsiębiorcy. Jedną z takich osób jest Józef Wiśniewski, prezes firmy Wipasz w podolsztyńskim Wadągu, który uchodźcom zaoferował swój dom w Pasłęku:

 

00:00 / 00:00

Wszystkie osoby zainteresowane udzieleniem pomocy uchodźcom mogą zgłaszać to za pośrednictwem strony internetowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

 

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej:

00:00 / 00:00

(im/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyńska prokuratura nieświadomie pomogła naciągaczom

Udostępniła im dane osobowe kilkudziesięciu tysięcy osób z całej Polski. Sprawa dotyczy trójmiejskiej spółki Lex Superior. Firma ta wysyła do mieszkańców różnych części kraju wezwania do...

Zamknij
RadioOlsztynTV