Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na początku roku szkolnego policja skontroluje pojazdy i kierujących

Fot. KMP Elbląg

Na drogach regionu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Policjanci drogówki weryfikowali oznakowanie dróg oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach szkół i bezpośrednio prowadzących do szkół. Jak informuje sierż. szt. Karolina Hrynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w pierwszych tygodniach września policjanci skoncentrują się na bezpieczeństwie w okolicach szkół i przedszkoli.

Będą nadzorować przejścia dla pieszych, sprawdzać, jak kierowcy wywiązują się z obowiązku wobec pieszych i czy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Skontrolują stan techniczny i wyposażenie pojazdów, które będą dowozić dzieci do szkół oraz stan trzeźwości kierowców. Będą także przyglądać się, w jaki sposób rodzice przywożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci

– wyjaśnia Hrynkiewicz.

00:00 / 00:00

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego każde dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat – sytuacja ta nie dotyczy strefy zamieszkania, gdzie dzieci mogą swobodnie się poruszać. Przepis ten nie dotyczy też drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szkoła, bezpieczeństwo, kierowcy
Jak przygotować miejsce do nauki? Sanepid i Radio Olsztyn radzą

„Moje Dziecko Wraca Do Szkoły” - to hasło wspólnej akcji Radia Olsztyn i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Codziennie w Bliższych Spotkaniach eksperci zwracają uwagę m.in....

Zamknij
RadioOlsztynTV