Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hanna Vasylevska

36355f38.jpeg

Droga do radia była długa i nielekka, ale – bezsprzecznie – ciekawa i potrzebna. Skończyłam studia filologiczne na Państwowym Uniwersytecie imienia Tarasa Szewczenki w Kijowie, gdzie zamieniłam ambicję na miłość, a karierę w stolicy na życie rodzinne w niewielkim miasteczku w Donbasie. Po narodzinach dwóch córek poczułam, że mogę w końcu uczyć dzieci innych. Pracowałam w szkole jako nauczyciel języka ukraińskiego i literatury. Uczyłam dzieci i sama się uczyłam.

W 2014 roku z domu wygnała nas wojna i zaprowadziła do Polski. A dalej stało się jak w bajce – ukochana praca, nowy dom i nowe życie. Od 2015 roku jestem dziennikarką redakcji ukraińskiej w Polskim Radiu Olsztyn. Przed losem nie uciekniesz.

E-mail: h.vasylevska@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Dla mniejszości - audycje w języku ukraińskim

Audycje w języku ukraińskim dotyczą życia tej mniejszości na Warmii i Mazurach. Zbieramy codzienne informacje, ale poruszamy także tematy kulturalne i religijne. To doniesienia nie tylko z Polski, ale również prosto z Ukrainy!
Audycji można posłuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 10.50 i 18.10 oraz w każdą sobotę o 10.50. Emitowane są z nadajnika w Miłkach koło Giżycka na 99,6 FM. Natomiast wszyscy słuchacze z regionu mogą posłuchać magazynu „Od niedzieli do niedzieli" na 103,2 FM w każdą niedzielę o 20:30. To zbiór najciekawszych informacji z całego tygodnia. Po kilku dniach od emisji zamieszczamy też tłumaczenia audycji w języku polskim.
Zapraszają: Jarosława Chrunik, Hanna Vasylevska i Sergiusz Petryczenko.

RadioOlsztynTV