Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Motocyklowy Rajd Weteranów. Odwiedzają groby kolegów poległych na misjach

Fot. J. Sulecki

Po raz piąty drogami Warmii i Mazur przejechali motocykliści Rajdu Weteranów. W jego trakcie uczestnicy odwiedzili groby żołnierzy poległych na wojskowych misjach.

Jak powiedział jeden z motocyklistów Tomasz Miecznikowski, celem akcji jest pamięć o kolegach.

 To przedsięwzięcie, które ma pokazać i uświadomić ludzi, że pamiętamy o tych co zginęli na misjach poza granicami naszego kraju. Właśnie dlatego organizujemy ten rajd. Odwiedzamy wszystkich poległych, którzy zostali pochowani w naszym regionie od Gołdapi po Elbląg, Braniewo, Olsztyn i Ostródę (…)

– wyjaśnił.

Jak w każdej zawodowej grupie, także i w wojsku są motocykliści. Ten rajd jest pewnego rodzaju odskocznią oraz szansą na zintegrowanie uczestników rajdu. Mimo wszystko ta inicjatywa powstała po to byśmy jeździli na groby i pamiętali o naszych kolegach

– dodał.

W tegorocznej edycji w rajdzie wzięła udział ponad setka motocyklistów. Maszynami kierowali czynni oraz byli żołnierze Wojska Polskiego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w motocykl, wojsko, armia, żołnierze, misja, cmentarz, motocykliści, groby, weterani
W jednostce wojskowej w Braniewie znaleziono martwego żołnierza

W jednostce wojskowej w Braniewie znaleziono zwłoki polskiego żołnierza. Sprawę bada prokuratura. Do tragicznego zdarzenia doszło 4 czerwca na terenie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Tego...

Zamknij
RadioOlsztynTV