Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W jednostce wojskowej w Braniewie znaleziono martwego żołnierza

W jednostce wojskowej w Braniewie znaleziono zwłoki polskiego żołnierza. Sprawę bada prokuratura. Do tragicznego zdarzenia doszło 4 czerwca na terenie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Tego dnia na ogólnodostępnym parkingu przy jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie ujawniono zwłoki mężczyzny, jak się okazało – żołnierza tej brygady.

Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe (dział do spraw wojskowych). Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną

– przekazali przedstawiciele jednostki wojskowej.

Nadzór nad śledztwem ma Dział do Spraw Wojskowych. Jak poinformował rzecznik prokuratury Daniel Brodowski, nie doszło do użycia broni palnej.

Dział do Spraw Wojskowych wszczął i nadzoruje śledztwo w sprawie zaistniałego zdarzenia 4 czerwca 2024 roku w Braniewie doprowadzenia namową lub też poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na swoje życie przez mężczyznę w wieku 44 lat – żołnierza zasadniczej służby wojskowej z jednostki w Braniewie. To jest o czyn z artykułu 151 Kodeksu karnego

– dodał.

Za ten czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Prokurator Brodowski dodał, że postępowanie jest na wstępnym etapie. Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Prokurator czeka m.in. na wyniki sekcji zwłok.

9. Brygada Kawalerii Pancernej została sformowana w Braniewie w 1994 roku, wchodzi ona w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za Rzeczpospolita/P. Karpiszen

Więcej w śmierć, wojsko, uwaga, pilne
Oficjalne dane PKW: KO tuż przez PiS

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po przeliczeniu 100 proc. komisji wyborczych. Koalicja Obywatelska zwyciężyła w ośmiu okręgach, a PiS wygrało w...

Zamknij
RadioOlsztynTV