Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Most w Rucianem-Nidzie oddany do użytku. To część inwestycji, która ma udrożnić ruch żeglugowy na Mazurach

Fot. A. Skrago

W Rucianem-Nidzie został oficjalnie oddany do użytku nowy most nad budowaną śluzą wodną. To jeden z etapów inwestycji, która ma poprawić żeglowność szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Most na drodze powiatowej na odcinku Ruciane-Nida – Wejsuny został wybudowany w pół roku – i jest to ekspresowe tempo – podkreślał Przemysław Daca prezes PGW Wody Polskie.

Zaraz pod mostem trwają intensywne prace nad dalszą częścią inwestycji, czyli budową nowej śluzy Guzianka II. Z tych robót mogą się cieszyć żeglarze, bo dzięki oddaniu nowej śluzy – a to planowane jest na przyszły rok – będzie można łatwiej przepłynąć na Jezioro Nidzkie. Teraz żeglarze często muszą czekać w kolejce, żeby skorzystać z jedynej działającej tu zabytkowej śluzy Guzianka. Cała inwestycja to 35 milionów złotych finansowana jest ze środków unijnych oraz Wód Polskich.

W kolejnym etapie projektu planowany jest remont zabytkowej śluzy Guzianka I, która łączy główny system jezior mazurskich (przez jezioro Bełdany), z miastem Ruciane-Nida i dalej z Jeziorem Nidzkim.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, most, śluza, Guzianka
Samorząd przekazał grunty pod budowę śluzy na Pisie. To jeden z elementów odtworzenia drogi wodnej z Warszawy na Mazury

Trwają prace nad przywróceniem połączenia wodnego z Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskiego. W czerwcu starostwo powiatowe w Piszu przekazało grunty Wodom Polskim pod jeden z elementów...

Zamknij
RadioOlsztynTV